Od 20 czerwca będą obowiązywać nowe kody do czytelni Ibuk Libra (dotychczasowe hasła przestaną być aktywne). Nowe piny można otrzymać mailem - prosimy o wiadomość na adres biblioteka@vizja.pl.

Zachęcamy do korzystania z testowego dostępu do czterech specjalistycznych baz EBSCO: Communication & Mass Media Complete, International Security & Counter Terrorism Reference Center, Political Science Complete, World Politics Review. Z baz można korzystać na komputerach podłączonych do sieci Uczelni oraz w domu na hasło (dostępne w bibliotece) przez stronę http://search.ebscohost.com. Test potrwa do 15 lipca.

W 2016 r. obowiązującą wersją programu SPSS będzie SPSS 24
(PS IMAGO 4). Płyty instalacyjne można wypożyczyć w bibliotece.
Dane zapisane we wcześniejszych wersjach programu nie zostaną utracone. Niestety nie posiadamy kodów do wcześniejszych wersji SPSS-a.

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu :)

Nasza Biblioteka wykupiła dostęp do wybranych podręczników, 
z których można korzystać w domu bez żadnych opłat.
Czytelnia Ibuk dostępna jest pod adresem http://libra.ibuk.pl/
Osoby zainteresowane otrzymaniem kodu, niezbędnego do aktywowania konta, prosimy o e-mail na adres biblioteka@vizja.pl

 


 

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania profilu naszej Biblioteki na Facebooku.

Nasza strona  internetowa poprzez ograniczenia techniczne nie zawsze daje możliwości zamieszczania wszystkich informacji i aktualności w sposób, w jaki byśmy sobie tego życzyli. Na Facebooku zaś możemy więcej :)
Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z nowymi nabytkami, informacjami o dostępie do baz danych, aktualnościami bibliotecznymi, nowościami wydawniczymi oraz wskazówkami i pomocami przy korzystaniu z katalogu. Zapraszamy :)

Przypominamy o możliwości rezerwacji książek.

  W tym celu należy zalogować się na stronie Biblioteki, wyszukać w katalogu wybraną publikację, przejść do zakładki sygnatury, wybrać konkretny egzemplarz i kliknąć ikonę rezerwuj.  

 Jeśli książka jest dostępna w momencie rezerwowania, można ją odebrać w ciągu 4 dni. Jeśli publikacja jest wypożyczona, dopiero po jej zwrocie system biblioteczny wyśle pocztą elektroniczną  informację o możliwości odbioru. Na koncie można mieć jednocześnie 3 rezerwacje.

Przypominamy o możliwości przesunięcia terminu zwrotu wypożyczonych książek. Aby dokonać prolongaty należy zgłosić się do Biblioteki osobiście lub przesłać e-mail. Termin zwrotu może zostać przesunięty o 14 lub 30 dni w zależności od rodzaju publikacji. Prolongata nie będzie możliwa jeśli minął termin zwrotu publikacji lub jeśli książka została zarezerwowana przez innego czytelnika.

 Zachęcamy również do zgłaszania propozycji zakupu nowych książek. Informacje z tytułem i nazwiskiem autora prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres biblioteka@vizja.pl