Serdecznie zachęcamy do odwiedzania profilu naszej Biblioteki na Facebooku.

Nasza strona  internetowa poprzez ograniczenia techniczne nie zawsze daje możliwości zamieszczania wszystkich informacji i aktualności w sposób, w jaki byśmy sobie tego życzyli. Na Facebooku zaś możemy więcej :)
Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z nowymi nabytkami, informacjami o dostępie do baz danych, aktualnościami bibliotecznymi, nowościami wydawniczymi oraz wskazówkami i pomocami przy korzystaniu z katalogu. Zapraszamy :)

Przypominamy o możliwości rezerwacji książek.

W tym celu należy zalogować się na stronie Biblioteki, wyszukać w katalogu wybraną publikację, przejść do zakładki sygnatury, wybrać konkretny egzemplarz i kliknąć ikonę rezerwuj.

Jeśli książka jest dostępna w momencie rezerwowania, można ją odebrać w ciągu 4 dni. Jeśli publikacja jest wypożyczona, dopiero po jej zwrocie system biblioteczny wyśle pocztą elektroniczną  informację o możliwości odbioru. Na koncie można mieć jednocześnie 3 rezerwacje.

Przypominamy o możliwości przesunięcia terminu zwrotu wypożyczonych książek. Aby dokonać prolongaty należy zgłosić się do Biblioteki osobiście lub przesłać e-mail. Termin zwrotu może zostać przesunięty o 14 lub 30 dni w zależności od rodzaju publikacji. Prolongata nie będzie możliwa jeśli minął termin zwrotu publikacji lub jeśli książka została zarezerwowana przez innego czytelnika.

Zachęcamy również do zgłaszania propozycji zakupu nowych książek. Informacje z tytułem i nazwiskiem autora prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres biblioteka@vizja.pl